Zadanie publiczne p.n. „Integracja”, którego  celem było podniesienie jakości życia osób
z niepełnosprawnością, wzmocnienie pozytywnych więzi i podniesienie poziomu wiedzy, realizowane było przez Stowarzyszenie Zintegrowani na podstawie umowy numer 2/2023 z dnia
17 października  2023 r. z Powiatem Ostrowieckim.  

      Zadanie polegało na uczestnictwie 60 osób niepełnosprawnych z powiatu ostrowieckiego w pikniku integracyjnym w dniu 27 października 2023 r., w godzinach od 11 tej do 19 tej.

O godzinie 15 tej uczestnicy spotkania wzięli udział w godzinnym koncercie wokalno-tanecznym zespołu Camasutra.

      Koncert odbył się w sali bankietowej kompleksu restauracyjnego Panorama w Jędrzejowie 84a, gmina Bodzechów.

      Piknik rozpoczęło rozpalenie ogniska od jednej zapałki na terenie  kompleksu Panorama na wolnym powietrzu. Osoby z niepełnosprawnościami piekły samodzielnie  kiełbaski przy dźwiękach muzyki disco-polo. Tańczyli wokół ogniska, śpiewali.  Około godziny 15 tej uczestnicy przenieśli się do Sali bankietowej, gdzie rozpoczął się koncert zespołu Camasutra. W repertuarze były piosenki disco-polo wykonywane przez wokalistkę a tancerki w rytm muzyki prezentowały układy taneczne. W czasie koncertu osoby z niepełnosprawnościami tańczyły pod sceną. Wokalistka włączyła się do wspólnej zabawy i poprowadziła korowód między stołami wiodąc za sobą uczestników  i opiekunów.

Po koncercie nastąpił poczęstunek składający się z pysznego drugiego dania, różnych ciast, kawy, herbaty, soków.

Kolejnym punktem były występy caraoke. Jedni uczestnicy śpiewali różne piosenki do podkładu muzycznego a pozostali tańczyli.   Nieomal wszyscy chcieli popisać się swoimi umiejętnościami wokalnymi. Rozmowom i  śmiechom nie było końca. Radość ze spotkania była widoczna na każdym kroku.

Swoją obecnością nasz piknik zaszczycili –  Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowieckiego Pan Mariusz Pasternak, Członek Zarządu Powiatu Ostrowieckiego Pani Agnieszka Rogalińska i Dyrektor PCPR Pani Joanna Pikus.

W czasie ogniska pogoda była piękna, później kiedy uczestnicy pikniku byli w sali bankietowej zaczął padać deszcz ale cały dzień upłynął w miłej i wypełnionej radością atmosferze.

     Środki na realizację zadania w 58,82% pochodziły z dotacji z Powiatu ostrowieckiego i 41,18% ze środków własnych Stowarzyszenia Zintegrowani.

Całkowity koszt zadania  wyniósł  13 600,00 zł

Słownie złotych: trzynaście  tysięcy sześćset

8 000 zł pochodziło ze środków PFRON otrzymanych przez Stowarzyszenie Zintegrowani  za pośrednictwem Powiatu Ostrowieckiego i 5 600,00 zł pochodziło ze środków własnych Stowarzyszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *