Dnia 29.09.2023r. odbył się już kolejny wyjazd integracyjny naszego WTZ do malowniczej miejscowości jakim jest Kazimierz Dolny nad Wisłą. Cała nasza grupa nie mogła doczekać się kiedy dojedziemy i zaczniemy zwiedzanie. Po przyjeździe na miejsce powitał nas przesympatyczny przewodnik pan Piotr, który dbał o nas przez całą wycieczkę. Aby zobaczyć i zwiedzić jak najwięcej przemieszczaliśmy się ekobusami. Po drodze mieliśmy możliwość zobaczyć takie miejsca jak: ruiny zamku i basztę na wzgórzu, uroczy średniowieczny wybrukowany rynek, bulwary nad Wisłą, prawie 150 letni wiatrak, który obecnie jest poddawany renowacji, ale zachwyca swoja oryginalnością, cmentarz żydowski, spichlerze
i wiele innych ciekawych miejsc. Po urokliwej wycieczce wybraliśmy się na przepyszny obiad przy samej Wiśle w restauracji „Na Bulwarze”. Gdy nabraliśmy sił, udaliśmy się w rejs statkiem „ Pirat” po Wiśle, z którego mogliśmy podziwiać piękną panoramę Kazimierz Dolnego.

Po rejsie wyruszyliśmy w dalszą drogę na Kazimierski rynek po zakup pamiątek oraz charakterystycznych dla tego regionu a znanych na całą Polskę drożdżowych kogutów.

Nasi Uczestnicy nie pominęli również pomnika psa Werniksa, pocierając go po nosie co podobno przynosi szczęście i fotografując się na jego tle, a także jakże charakterystycznej studni znajdującej się w dolnej części Rynku, która pochodzi z XIX wieku i legenda głosi, że kto napije się z niej wody, będzie często bywał w Kazimierzu Dolnym. Pogoda była rewelacyjna a Kazimierz Dolny w promieniach słońca wydawał się jeszcze piękniejszy. 

Wszyscy stwierdzili, że wycieczka była rewelacyjna i zdecydowanie za krótka. Zmęczeni, ale szczęśliwi udaliśmy się w drogę powrotną chociaż chciałoby się zostać na dłużej.