Wycieczka – Dąbki 29.05 – 02.06. 2023r.

 

W dniach 29.05 – 02.06.2023r. odbył się kolejny już wyjazd integracyjny naszego WTZ do nadmorskiego uzdrowiska Dąbki koło Darłowa, niewielkiej, ale jakże urokliwej miejscowości, do nowego pensjonatu Villa Happy Rose. Po bardzo długiej podróży, w bardzo komfortowych warunkach,  z przerwą na przepyszny obiad w miejscowości Pikutkowo w restauracji „ Stare Jabłonki” na miejsce dotarliśmy późnym wieczorem. Przywitanie przez obsługę i kierownictwo ośrodka było bardzo serdeczne.

Po trudach podróży już wczesnym rankiem, każdy z naszych Uczestników był gotowy do śniadania i nie mógł się doczekać wyjścia nad morze. A morze  znajdowało się nieopodal naszego pensjonatu. Dla większości naszych Uczestników to było pierwsze spotkanie
z piaszczystą plażą i falami Morza Bałtyckiego. Wszyscy w pospiechu zdejmowali obuwie, aby dotknąć bosymi stopami ciepłego piasku i chodź na chwilę zanurzyć stopy w morzu. Zachwytom nie było końca. Po obiedzie i krótkim odpoczynku wyruszyliśmy na spacer po Dąbkach. Podziwialiśmy uroki okolicy, zachwycaliśmy się nadmorskim klimatem. 
A wieczorem po kolacji czekał na nas DJ i świetna zabawa dyskotekowa przy naszych ulubionych utworach.

Kolejnego dnia czekała na nas szczególna atrakcja w postaci rejsu statkiem Król Eryk I, który cumuje w Darłówku Wschodnim przy rozsuwanym moście. Właśnie tym statkiem nasi Uczestnicy udali się w rejs po morzy Bałtyckim, gdzie każdy mógł poczuć bryzę morska.

Popołudniu uczestniczyliśmy w  różnorodnych zajęciach rekreacyjno – artystycznych.
W ramach arteterapii wykonywaliśmy prace plastyczne.

Wieczorem był grill, nie zabrakło również muzyki, tańców i radosnego uśmiechu.

Czwartego dnia wycieczki, zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy do miasta. Każdy chciał zakupić pamiątki dla siebie i swoich bliskich. Po obiedzie odbyło się pożegnanie z morzem a potem wyjście na przepyszne lody.

Wieczorem zasiedliśmy w ogrodzie na wspólne pogaduchy, po których udaliśmy się do swoich pokoi, aby  każdy mógł się spakować i  wczesnym rankiem wyruszyć w daleką drogę powrotną. Bo wszystko co dobre szybko się kończy.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wycieczka była rewelacyjna i zdecydowanie za krótka.