,,Zintegrowani” mają nowego busa

     Dziewięcioosobowym busem do przewozu osób z niepełnosprawnościami mogą się pochwalić Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej ,,Zintegrowani”  z Miłkowskiej Karczmy w powiecie ostrowieckim. Uroczyste przekazanie nowego auta było dla nich bardzo ważnym wydarzeniem. Wzięli w nim udział zaproszeni goście: senator Jarosław Rusiecki, dyrektor PFRON Andrzej Michalski, wicestarosta Andrzej Jabłoński, przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Pasternak, członkowie Zarządu powiatu ostrowieckiego: Agnieszka Rogalińska i Łukasz Dybiec oraz dyrektor PCPR Joanna Pikus.

     Przybyłych przywitała prezes Stowarzyszenia ,,Zintegrowani” i kierownik WTZ Barbara Jakubowska, która z radością podkreśliła, że zakup nowego busa był bardzo potrzebny
i wyczekiwany i posłuży do przewozu Uczestników. Podziękowała także dyrektorowi PFRON i wicestaroście za monitorowanie i pomoc w realizacji tego zakupu. Podziękowania dla A. Michalskiego za wspieranie działań powiatu ostrowieckiego na ten cel popłynęły również od wicestarosty, który w prezencie podarował apteczkę samochodową. Natomiast radna A. Rogalińska podarowała breloczek z czterolistną koniczyną – symbolem niepełnosprawności intelektualnej.

   Sfinalizowanie tej inwestycji powstało w wyniku współpracy Stowarzyszenia z PFRON, PCPR i Starostwem Powiatowym. Jest świadectwem troski zarządu ,,Zintegrowanych”
o bezpieczeństwo i wygodę w przewożeniu niepełnosprawnych. Środki na zakup auta w 80 % pochodziły z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Radości
z nowego zakupu nie kryli także sami Uczestnicy, którzy wyrazili swoją wdzięczność gromkimi brawami.

     WTZ w Miłkowskiej Karczmie prowadzi swoją działalność od grudnia 2019 roku  i jest prężnie rozwijającą się instytucją. Zajęcia dla Uczestników odbywają się w dziesięciu obszernych i nowocześnie wyposażonych pracowniach. Szerokie korytarze ozdabiają kolorowe prace Uczestników, a domowego klimatu dodają stylowe kominki i zapach przygotowywanych przez Uczestników potraw w pracowni gospodarstwa domowego. Kadrę WTZ stanowią młodzi i pełni pomysłów instruktorzy, pod okiem których Uczestnicy tworzą swoje niepowtarzalne prace.